AKTUALITY

Nejen pro nové rodiče žáků waldorfské školy... 

Čas od času je dobré oživit v sobě otázku PROČ a ujasnit si, proč jsme toto zásadní rozhodnutí pro děti - i pro nás - udělali. Anežka Janátová má bohaté celoživotní zkušenosti s waldorfskou pedagogikou a antroposofií a je připravena odpovědět jakoukoliv otázku, povyprávět o výchově ke svobodě, potřebě pohádek, o čemkoliv, co duše přítomných budou potřebovat...


Pro rodiče a přátele školy máme nově k dispozici knihy nakladatelství FRANESA. Seznam zde na webu jsou tituly dostupné ihned, je možné doobjednat jakýkoliv další titul v nabídce nakladatelství ( www.franesa.cz ). 
Pro objednání prosíme kontaktujte Barboru Robotkovou, tel. 720242024

Děkujeme Nadaci Partnerství za podporu projektu "Živá zahrada", který se během roku 2022 podařil zrealizovat. Podívejte se sami, jak živo jsme v zahradě školy měli a máme, i mimočas družin :-) Děkujeme všem rodičům a přátelům školy, kteří se jakkoliv podíleli na této úžasné změně! Jdeme dál! Je pořád, co tvořit a zlepšovat!


Tradiční vánoční jarmark pro děti, rodiče a přátele školy je tady! Přijďte společně pobýt... Druhý adventní víkend, v sobotu 3.prosince rozezní sál obecního domu Ratibořských Hor veselí a písně dětí a dospělých, provoní jej dobré jídlo a vánoční vůně a ozdoben bude tvorbou dětí a prodejními stánky. Výtěžek z akce půjde samozřejmě dětem a škole!


V sobotu 11.června, přesně týden před svatojánskou slavností, proběhla důležitá akce rodičů na zahradě školy v rámci projektu Zelené oázy. Prostor se podařilo náležitě připravit a slovy přítomných to byla radost, nejen společně tvořit a pracovat, ale i vidět, jak rychle se může změnit místo, kolik krásného lidské ruce a "obyčejný" přírodní materiál dokáže. Maminky kompletně vyplely novou výsadbu bylin a keřů, které se po měsíci od výsadby dětmi zdravě rozrůstají a sílí. Děti a jejich průvodci je denně zalévají z nově zbudované studny s ruční pumpou. Tatínkové přemístili zeminu na své místo, vytvořili pro děti val, zařezali a rozmístili dřevěné prvky, ohraničení výsadby a pískoviště. Také odvezli přebytečný materiál a začistili pozemek. A mnoho dalších potřebných akcí bylo vykonáno. Moc děkujeme za rodičovskou podporu při rozvoji školy, je nenahraditelná.


V sobotu 18.6. společně a slavnostně zakončíme školní rok a přivítáme nové prvňáčky na zahradě školy Mistra Jana. Občerstvení od rodičů, umělecká vystoupení jednotlivých tříd. Vzájemnost, radost, a vstup do léta. Už pátým rokem v Ratibořských Horách pod ořechem.


Veliké poděkování v rámci realizace nové školní zahrady patří podpoře a sponzorskému daru společnosti Lama Servis, Kompostárna Turovec. https://www.lamaservis.cz/
Waldorfská škola oživuje zahradu pro své žáky i obyvatele obce Ratibořské Hory, a to díky podpoře z grantového programu Zelené oázy, který vyhlašují Nadace Partnerství a společnost MOL Česká republika. Program Zelené oázy přispěl na tento projekt více než 50 tisíc korun. 


Vyhlížíme další děti a jejich rodiče, kteří se stanou součástí rozrůstající se waldorfské rodiny v našem regionu!

Objednávání na informační schůzky jsou v plném proudu. 


Celý projekt si můžete stáhnout a prohlédnout:Projekt přírodní zahrady školy je hotový.


Zahradní architektka Magdalena Smetanová má nejen skvělou představivost a mnoho zkušeností z realizací zahrad školských zařízení, ale má také veliké srdce. Projekt v hodnotě min. 20 tis.Kč škole darovala. Jsme dojatí, vděční. A teď je to na nás. Věříme, že bude vypsán grant, který s náklady pomůže, ale do té doby, ty menší kroky, společně zvládneme. Těšíme se na spolutvorbu...

Blíží se zápisy do 1. tříd a my se těšíme na nové děti, učitele, nové rodiny a na radost z toho, že škola zase trochu vyroste a my snad také..


Pojďte objevit waldorfskou pedagogiku, její obsah, její osobnosti, děti a příjemné zázemí školy v Ratibořských Horách, třídy plné dřeva a přírodních materiálů. Třídy plné radosti dětí z dosažených úspěchů, které vás možná překvapí. 


Přijďte se osobně přesvědčit jak hravá je výuka, buďte na pár hodin její součástí a domluvte si termín s učitelem. 

https://www.mistrajana.cz/lide/ 


Nebo přijďte na den otevřených dveří a zeptejte se na vše, co vás zajímá. 

Těšíme se na vás!!!Tradiční Velikonoční jarmark je za dveřmi !  Tentokráte na zahrádce školky v Tismenickém údolí v Táboře, která vzkvétá nejen pro děti, ale slouží i jako tzv.komunitní zahrada. Mnoho šikovných rukou pomáhá při přeměně tohoto místa a s radostí oznamujeme slavnostní otevření BOSÉ STEZKY !


Zváni jsou všichni přátelé waldorfské školky a školy a rodinní příslušníci všeho věku, ke společnému opékání, grilování, sdílení, hrám, radosti, a také k nákupu velikonočních  -samozřejmě domácích - produktů, jejichž prodej je charitativní pro školku a školu.
Těšíme se! Kdyby ale zima byla a trakaře padaly, bude jarmark probíhat v prostorách dětského klubu v Klokotské 116Waldorfská základní škola Mistra Jana 
Škola, která baví děti i rodiče
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky